Dělání z komárů velblouda, nebo spíše zametání kauzy pod koberec?

30. května 2014 v 13:03 | Jana Hájková
Dovolím si reagovat na příspěvek paní starostky a pana Heriana věnovaný kauze tisková mluvčí MČ Praha 20 (zveřejněný na webu www.epocernice.cz). Paní starostka píše o "úmyslně spekulativních a nepravdivých informacích" v mém článku. Pan Herian zase o "senzačním odhalení" a že "zvolený bulvární styl neskrývá pravděpodobný záměr poškodit Šanci pro Počernice."
Nejsem expert na PR, takže tisková mluvčí byl jen pokus nazvat uvedenou pozici. O této pozici, zdá se, však nemají jasno ani paní starostka, ani pan Herian. Jeden ji nazývá PR pracovnice, druhý mediální poradce. Upřímně řečeno, důležitý je obsah práce a ten je ve všech třech případech obdobný.
Nejsem si vědoma žádné nepravdivé informace, která v mém článku byla uvedena. Pokud jsem ji nazvala "utajenou", tak reakce radních z vedení MČ na epocernice.cz potvrzují, že o ní opravdu nemají ani tušení, čili byla utajená i pro zbytek vedení MČ Praha 20. Pokud jsem nazvala "placenou", tak je opravdu placená. V žádném případě nezpochybňuji právo paní starostky vybrat si ke spolupráci, koho sama uzná za vhodné. Je to její legitimní právo. Byť bych alespoň očekávala minimální profesní životopis a zkušenosti z působení na obdobné funkci.
Na otázky "Jaké jsou její výstupy? Kde si je můžeme přečíst, najít, zjistit?", které považuji za zásadní, jsem odpovědi nedostala. Myslím si, že právě na jejich základě lze posoudit, zda se jedná o mrhání nebo naopak velmi dobře vynaložené prostředky. Ostatně, pro pana Heriana, který se v oblasti monitoringu médií pohybuje dlouhodobě, jak jsem našla na jeho webu, by neměl být problém uvedené výstupy dohledat. Na www.herian.cz se píše, cituji: "Do 24 hodin systém (míněno tím systém Newton IT, který Petr Herian vyvinul, moje poznámka)dodá v elektronické či tištěné podobě všechny informace z médií podle zadání určitých parametrů (předmět, téma, časové rozpětí, klíčová slova atd." Pak lze přece snadno ukázat práci příslušné PR pracovnice (samozřejmě spolu s dalšími PR aktivitami) a je po diskusi! Tohle vše by se mělo dít před očima veřejnosti, pod kontrolou rady, zastupitelstva. A i na tom si trvám. Ostatně většina pražských MČ má na svém webu sekce, kde snadno najdete Napsali o nás nebo Tiskové zprávy. Nikoli však MČ Praha 20.

Takže ještě jednou: co je v mém příspěvku nepravdivé?

Stejně tak nerozumím, proč jej pan Herian označuje za "senzační". Mně na něm nic senzačního nepřipadá. Co je senzačního na tom, že občan chce vědět informace, které jsou v jiných MČ běžně dostupné? A stejně nerozumím, proč pan Herian píše, že "zvolený bulvární styl neskrývá pravděpodobný záměr poškodit Šanci pro Počernice.", aby vzápětí napsal: "Závěrem chci uvést, že tento můj článek není namířen proti paní Hájkové, která se zajímá o Horní Počernice a svým způsobem dokázala zaktivovat mnoho lidí včetně mne, aby se jejími podněty zabývali. Také oceňuji, že neskrývá svou pravou to tožnost." Tak tedy nevím, v jedné větě jsem obviněna z jakési nesmyslné spekulace o poškození Šance, v další oceněna za svůj zájem o Počernice vedoucí k aktivitě lidí. Tomu opravdu nerozumím… Ujišťuji vás, že stejné dotazy bych vznášela na jakékoli vedení obce, ve které žijí, ať jsou modří, žlutí nebo béžoví.

Tohle není žádné dělání z komára velblouda, spíše, jak mám pocit z reakcí paní starostky a pana Heriana, snaha zamést celou věc pod koberec. Prosím, stačí doložit to, kolik času stráví příslušný PR pracovník svoji prací pro MČ Praha 20 každý měsíc a co jsou jeho výstupy. A je po kauze. Toto chci vědět. Nic víc, ale ani nic míň! A v tomto okamžiku si myslím, že to už nejsem jen já sama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama