Když se slaví na radnici aneb Co všechno (ne)máme vědět o práci radnice MČ Praha 20

1. června 2014 v 10:37 | Jana Hájková
Na úvod si dovolím poznamenat, že záměrem mého příspěvku není poškodit Šanci pro Počernice, ale snaha ukázat čtenářům, jakým způsobem k nám přicházejí informace z radnice. Ono totiž záleží, o jaké informace se jedná, ty líbivé a pochvalné, o ty v Počernicích nouze není. Ty ostatní se vlastně ani nemáme kde dozvědět… A zdá se, že to rozhodně není náhoda.

Ze zápisu jednání zastupitelstva, konaného dne 9.12.2013 (v zápise z jednání v čl.7 Dotazy a interpelace zastupitelů), jsem se dočetla, že pan zastupitel Vilém Čáp položil paní starostce otázku:
4) Proč došlo na úřadě ke zrušení pružné pracovní doby a proč se zrušila půldenní možnost dovolené pro zaměstnance? Paní starostka odpověděla, že na dotaz bude odpovězeno písemně.
5) Kdy a kde bude letošní vánoční večírek zaměstnanců úřadu a s jakou částkou na něj MČ počítá? Paní starostka odpověděla, že bude odpovězeno písemně.

Odpověď na webu pocernice.cz není k nalezení!

Všiml si i pan zastupitel Vilém Čáp a proto se na zastupitelstvu konaném dne 14.4.2014 (v zápise z jednání v čl.8 Dotazy a interpelace zastupitelů) požádal o : "o kontrolu, jestli jsou na nových webových stránkách zveřejněny všechny interpelace".

A stále nic… ticho po pěšině (či lépe ticho po počernicku)

Nedalo mi to, a proto jsem 7. 5. 2014 telefonicky paní tajemnici požádala, zda by mohly být zveřejněny všechny interpelace, protože se domnívám, že tam některé chybí.
Bohužel, ani to nepomohlo, stále ještě nevíme, kde se konal vánoční večírek zaměstnanců a jaká částka byla z veřejných prostředků na tuto akci vynaložena. A nevíme ani, co stojí za zrušením pružné pracovní doby na úřadě u MČ Prahy 20, která je dnes zcela běžná a výhodná jak pro zaměstnance, tak zaměstnavatele.

Večírek na bowlingu aneb Co je doma, to se počítá
Máme dát tedy přednost spekulacím, a myslet si, že si zaměstnanci úřadu, jak se říká: "vyhodili z kopýtka" na bowlingu U Pekaře, jehož jednatelkou je paní starostka Hana Moravcová? Nic proti tomu, ale proč doposud nikde nebylo zveřejněno, kolik stál? Je to opravdu tak složité to spočítat? A zda na místo večírku proběhlo nějaké výběrové či alespoň poptávkové řízení? Večírek má být především odměnou pro zaměstnance, nikoliv finančním přilepšením pro paní starostku. Nechci zde opět psát o "malé domů", jako tomu bylo v případě PR mluvčího. Ale co jiného člověka může napadnout?
Pokud neexistuje veřejná kontrola, je tu vždy prostor, aby si to politici dělali "po svém". Pokud takovéto elementární informace, kolik a komu se platí ze státního za večírek, proč si člověk nemůže vzít půldne dovolené apod., nejsou veřejně dostupné, pak je slovy klasika "něco shnilého" v tomto případě nikoli ve státě dánském, ale gubernii počernické!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucie B. Lucie B. | 6. června 2014 v 7:10 | Reagovat

......

2 Vladimír Hošek Vladimír Hošek | 6. června 2014 v 8:13 | Reagovat

Nejedná se o soukromé peníze,takže nevidím jediný důvod, proč by se neměli veřejností zvolení zástupci zpovídat z toho, kam investovali byť jedinou korunu z veřejných rozpočtů. Tady není o čem diskutovat. Snad jen o míře nepochopení, kde je hranice mezi privátním a veřejným. S konkrétním politickým uskupením či stranou to nemá co dělat, pouze to vypovídá o těch, kterých se to týká.

3 Jana Hájková Jana Hájková | 6. června 2014 v 8:40 | Reagovat

Pro doplnění - interpelace týkající se tohoto článku byla na oficiální web MČ Praha 20 doplněna dne 5.6.2014 (4 dny po publikaci mého článku) s datem 7.1.2014.

4 Mirka Armstarková Mirka Armstarková | 9. června 2014 v 14:46 | Reagovat

Úžasná občanská angažovanost! Jen tak dál.

5 David Hyr David Hyr | 18. června 2014 v 8:43 | Reagovat

Pani Hajkova, dekujeme za Vas cas a energii! Vydzte, ☺jste skvela!!!!!

6 AngeloOnels AngeloOnels | E-mail | Web | 1. října 2017 v 15:54 | Reagovat

As you will inevitably learn on your path to losing weight, effective weight loss is not only about watching what you eat, but much more about changing your lifestyle. This means changing your habits and how you approach your day-to-day life. Read this information to help you throughout the process.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama