Je mlčení souhlas, nebo pohrdání?

16. července 2014 v 23:18 | Jana Hájková
Určitě znáte některý z pořadů Zdeňka Pohlreicha, ve kterých známý šéfkuchař hodnotí české restaurace. Obvykle se do nich po své návštěvě za nějaký čas vrací, aby zjistil, co se změnilo. Já se chci podobným způsobem vrátit ke kauze, která začala mým článkem z 14. 5. 2014. Proč potřebují Počernice tiskovou mluvčí? A upřímně řečeno, mám pocit, že v Počernicích na radnici se vaří stále stejný, ne právě chutný, guláš…

Jednou z mých klíčových otázek bylo: "Jaké jsou výstupy "tiskové mluvčí"? Kde si je můžeme přečíst, najít, zjistit?" (Celé znění původního článku najdete zde: http://www.epocernice.cz/vadi-vam/56-vadi1/826-2014-05-14-19-31-54.html Opakovaně jsem tuto otázku položila ve svém dalším příspěvku na www.epocernice.cz ze dne 21. 5. (celé znění článku zde: http://www.epocernice.cz/vadi-vam/56-vadi1/837-2014-05-21-21-48-58.html )
V následné odpovědi paní starostky Moravcové zaznělo: "Informace (výstupy práce paní Mojžíšové) v mé reakci jsou doložitelné z veřejných zdrojů a kdykoliv je na vyžádání každému občanovi předložím."
Jenže po více než 2 měsících jsem žádné výstupy tzv. tiskové mluvčí stále neviděla, nikdo mi je nepředložil. Stejným tajemstvím jsou evidentně i pro ostatní počernické občany. A upřímně řečeno, nevím, jak jinak si mám ještě tyto výstupy vyžádat! Přiznám se, že pro mě toto mlčení vyjadřuje především pohrdání občany. Aroganci, nadřazenost. Pocit, že vlastně všechno je v pořádku, že se mě můžete ptát, na co chcete, ale já vám odpovím, jen na to, co chci já!
A proto znovu, potřetí se ptám: "Jaké jsou výstupy "tiskové mluvčí"? Kde si je můžeme přečíst, najít, zjistit?" Odpověď mi připadá nesmírně jednoduchá a snadná, pokud za daný honorář byla opravdu odvedena práce pro lepší mediální obraz Horních Počernic.

Jestliže zdánlivě snadná odpověď pro někoho snadnou není, tak se budu ptát znovu a znovu a znovu.
A stejným způsobem se budu ptát na další kauzy, o nichž chci své čtenáře prostřednictvím svého blogu informovat. Bohužel, ukazuje se, že někteří své šance v Počernicích opravdu dokázali skutečně využít beze zbytku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama