Komedie, ze které ale není veselo.

6. srpna 2014 v 9:19 | Jana Hájková

Přiznám se, že jsem zas a znova Šancí pro Počernice překvapována. Jejich arogance a hra s voliči ovšem nyní míří i do vyšších sfér.

Na epocernice.cz reaguje Šance mj. a na moje požadavky týkající se zveřejnění práce tzv. "tiskové mluvčí" následujícím způsobem, cituji: "Veškeré podklady k práci paní Mojžíšové jsou k dispozici u starostky. Na vyžádání mohou být každému občanovi předloženy. Do dnešního dne o ně oficiálně nikdo nepožádal. Veškeré informace o příjmech a smlouvy byly vždy po vyžádání občanům předloženy." Já jsem však o ně musela žádat několikrát a to i veřejně. Co víc mám udělat??? Asi pro Šanci nejsem dostatečně důležitý občan… Výstupem práce P.R. pracovníka jsou obvykle textové dokumenty, které lze tak nesmírně snadno zaslat mailem či vystavit na webu. Ne, to nejsou žádné utajované smlouvy! Nemíním chodit za paní starostkou! Takto transparentní radnice opravdu nevypadá, takto vypadá arogance moci ve své nejhrubší podstatě. Navíc evidentně podporována i dalšími zástupci Šance.

A pak najednou… světe div se (či lépe Horní Počernice, divte se)! U nového sdružení 65 demokratů Jana Kasla se dozvídám pro mě šokující zprávu v rámci řešení, které nabízí v magistrátních volbách Pražanům. Opět, cituji (http://ht.ly/zVxGG):

"Řešení č. 12 OSOBNÍ ODPOVĚDNOST POLITIKŮ
Zveřejníme veškeré smluvní vztahy s výjimkou těch, které podléhají utajení, takže ztížíme lovení v kalných vodách neznalosti. Budeme archivovat záznamy z jednání, aby bylo možno rekonstruovat schvalovací procesy smluv.
Máme ve svých řadách zkušené komunální politiky i právníky. Garantuje: Jan Kasl - bývalý primátor; Hana Moravcová - starostka, Jiří Mojžíš - místostarosta."

Jak může starostka Moravcová být garantem něčeho takového, když nedokáže zveřejnit svoje smluvní vztahy včetně dodatků na své pronájmy v rámci obce? Jak může něco takového garantovat člověk, který dosud nezveřejnil výsledky práce "tiskové mluvčí", práce, která by ze své podstaty měla být veřejná? Sním, či bdím? Pan Kasl s paní Moravcovou vtipkují na účet voličů? Opravdu si takto 65 demokratů Jana Kasla představuje magistrát? Já takový magistrát, ale ani radnici v Horních Počernicích nechci!

Pro mě je to komedie, ze které mi bohužel do smíchu není.
Jedno vím jistě - vím naprosto přesně, koho nevolit na magistrátní i komunální úrovni. A to vám můžu garantovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Občan HP Občan HP | 6. srpna 2014 v 10:50 | Reagovat

Nejde jen o to koho nevolit, naštěstí již vím kde si už nekoupím ani rohlík, nebo kam se už nepůjdu bavit.

2 2.občan H.P. 2.občan H.P. | 6. srpna 2014 v 15:22 | Reagovat

Bohužel je to to samé,jako pan Stropnický ministrem obrany.Akorát v menším vydání.

3 Vladimír Hošek Vladimír Hošek | E-mail | 7. srpna 2014 v 10:49 | Reagovat

Říká se - "Kdo rychle dává, dvakrát dává", takže jste to popsala zase dřív, ale tohle není ani sport ani soutěž, takže mám ještě šanci napsat názor do diskuse na webu. Za celou obec Vám i Vašemu muži děkuji za angažovanost v obecních faulech. Ti, kterých se to týká, Vás budou i nadále jistě obviňovat ze zaujatosti vůči nim samým, ale je to jen zoufalá křeč. Vykrystalizování našich postojů si ovšem způsobili sami svým konáním. VH

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama