Radní Kočí jde po vítězství!

26. srpna 2014 v 10:22 | Jana Hájková
Problém, s nímž naši zastupitelé a radní nepočítají, nebo jej opomíjejí, je viditelnost. Pokud nepřijde do práce lékař, kterého zrovna potřebujeme, úřednice banky nebo učitelka našich dětí, nepochybně jejich nepřítomnost zaznamenáme. Když se však politik, radní nebo zastupitel celkem často neúčastní jednání Rady nebo zastupitelstva, bedlivému oku voličů to často uniká. Ale nemělo by... Přinejmenším do té doby, dokud nemají možnost jít k volebním urnám, kde budou znovu rozhodovat, komu svůj volební hlas tentokrát dát. Já sama ještě nevím komu jej dám, vím ale, komu rozhodně ne!

Jednoznačným vítězem v absenci na jednáních Rady MČ Prahy 20 je za období od 1.1. do 24.6.2014 pan Bc. Jaroslav Kočí (ml.). Ze 17 jednáních svými 8 nepřítomnostmi získal prvenství v celkovém počtu 47%.
Nemůžeme se ani divit, že kolegy radní a zastupitele nestihl řádně informovat o jednání komise sportu ve věci výstavby sportovní haly. Nemohl, když na Rady ve většině případů ani nedorazil…
Možná namítnete, že neuvolnění komunální politici se věnují volené funkci při svém zaměstnání a tak se nemohou každého jednání Rady zúčastnit. A pan Bc. Jaroslav Kočí (ml.) (zvolen za ODS) působí v místním DDM jako pedagog volného času, minimálně dopoledního jednání rady by se tudíž jistě zúčastnit mohl a rozhodně by v zaměstnání nikomu nechyběl!
Stačí podívat se například na docházku neuvolněné radní paní Mgr. Aleny Šefčíkové (zvolena za TOP09), která působí jako pedagog (ZŠ Ratibořická) a za stejné období se jednání Rady nezúčastnila pouze 2!

Takže, není to spíše o přístupu a prioritách, s nimiž radní ke své zvolené funkci přistupují? Možná vás nyní napadne otázka, proč tedy v předvolební kampani dávají sliby typu: zajistíme, vyřešíme, pomůžeme, zprůhledníme, budeme tam za vás a sotva se dostanou na pohodlná křesla radních (a zastupitelů), jejich sliby vyšumí jako dva dny načaté pivo v lednici? Protože vědí, že jim to projde, nebo alespoň dosud procházelo. Zjevně jsou přesvědčeni, že těch několik málo "křiklounů", kteří se ozvou a budou chtít, aby zvolení funkcionáři začali plnit své sliby, nemohou ovlivnit výsledek komunálních voleb. Zkusme to letos v říjnu udělat jinak, nedejme další šanci těm, kteří dnes výměnou za volební hlasy naslibují "hory doly", ale jakmile funkci na radnici dostanou, na své sliby rychle zapomenou..

Pozn.: Paní Mgr. Alena Šefčíková byla vybrána za dobrý příklad neuvolněného radního naší MČ zcela náhodně, nebyla jsem jí oslovena a ani nikterak ovlivněna při psaní těchto řádků.

Pozn.II.: Předesílám, že v době, kdy už kandidátky všech subjektů leží více než tři týdny na našem registračním úřadě, na přímou otázku, zda pan Bc. Jaroslav Kočí (ml.). kandiduje do letošních komunálních voleb, mi při telefonickém hovoru 26.8. on sám neuměl odpovědět - prý ještě neví a kandidátní listina ODS nebyla dosud zveřejněná.

Pozn.III. (28.8.).: Po zveřejnění jmenného seznamu kandidátů do říjnových voleb na www.volby.cz už je jasné, že pan Bc. Jaroslav Kočí (ml.) (ODS) bude o post zastupitele bojovat ze 6tého místa. Nechce se mi věrit, že by o tom před dvěma dny ještě nevěděl? Pokud budete na volebním lístku kroužkovat, pak pozor na záměnu s panem Jaroslavem Kočím (KSČM a Počerňáci pro Počernice), to je jeho otec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 David Hýř David Hýř | 27. srpna 2014 v 9:31 | Reagovat

Díky za další příspěvek, nepřemýšlíte o tištěné podobě? Jistě by to bylo mnohem zajímavější čtení, než náš současný plátek HPZ!
Jsem rád, že jste na svých stránkách skutečně objektivní a neřešíte, zda je zastupitel z té, či oné strany. Včera to byla paní Moravcová, dnes je to pan Kočí. Těším se, co se dozvím příště!

2 Golias Golias | 27. srpna 2014 v 23:48 | Reagovat

Vypada to, ze se diky pani Hajkove vylucovaci metodou dostaneme k tomu, koho vlastne volit. Sanci ne, ODS ne... Koho tedy? Ze by HOP? :-) Nebo socdem? Jedno z toho, coz? Napiste to rovnou, pani Hajkova!  Tenhle blog je skvely predvolebni tah zkuseneho matadora. Bravo!

3 Hopo Hopo | 28. srpna 2014 v 8:55 | Reagovat

[1]: Milý Davide, děkuji za podporu! Přemýšlím! Zatím však řeším zásadní otázky - kde vzít čas a peníze na vydání tišteného blogu
? Jana Hájková

4 Hopo Hopo | 28. srpna 2014 v 9:05 | Reagovat

[2]: Milý Goliáši,
děkuji za Váš názor. Na rovinu říkám a píši - nevím koho volit, vím koho ne! Věřte, že pokud by se paní Alena Štrobová (HOP) nebo pan Vilém Čáp (ČSSD) neúčastnili jednání,s radostí píši o nich. Bohužel, v daném období 1.1.-24.6. p.Štrobová 2 neúčasti (rada + zastupitelstvo), p.Čáp 0 neúčast (zastupitelstvo). Zkuste mi na ně napsat, něco o čem psát, jen prosím pod pravým jménem, aby z toho nebyla "novinářská kachna". Kontakt na mě najdete na blogu. Díky,Jana Hájková

5 Tom Tom | 28. srpna 2014 v 11:32 | Reagovat

Milý Goliáši, Vaše dedukce má velké trhliny. Při výčtu toho, koho by paní Hájková mohla volit, zcela pomíjíte kandidátky ostatních stran zaregistrovaných v HP- TOP09, KSČM a Domov. A pokud paní Hájková kritizuje jednotlivce z ODS, nemusí to nutně znamenat, že jiné jednotlivce z ODS nebude volit. Nejste Vy sám náhodou "předvolebním tahem" některé z jí kritizovaných stran nebo jednotlivců? :-)

6 Hopo Hopo | 28. srpna 2014 v 15:23 | Reagovat

Milý Tome, díky za příspěvek. Naprostý souhlas. Na kandidátce ODS s podporou NK H. Počernic jsou jistě osobnosti, kterým stojí za to dát hlas (kroužek).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama