Ten dělá to a ten zas tohle...

29. srpna 2014 v 20:54 | Jana Hájková
Věřili byste, že je v lidských silách působit současně na třech a více postech a odvádět kvalitní výkon? Co takhle například skloubit povinnosti zastupitele Horních Počernic, redaktorky Hornopočernického zpravodaje, PR pracovnice Horních Počernic a předsedkyně Komise pro partnerství v jedné osobě?

Zdá se Vám to příliš? Pochybujete o kvalitě odvedené práce? Ne tak paní Dana Mojžíšová (Šance pro Počernice), která všechny výše uvedené posty zastává. Ano všechny čtyři, v jedné osobě!

Je v lidských silách odpovědně dostát všem svěřeným úkolům a nezanedbávat jednu oblast na úkor druhé? Já o tom dost pochybuji. Věřím, že oprávněně.
Ráda vysvětlím proč. Na základě osobní zkušenosti.
Když jsem v listopadu loňského roku navrhla, ať Hornopočernický zpravodaj poskytne prostor všem současným zastupitelům tak, aby měli možnost zrekapitulovat pro voliče, jak se jím daří plnit své předvolební sliby, čeho již dosáhli a na čem pracují, od zastupitelky paní Dany Mojžíšové jsem obdržela poměrně strohou odpověď, cituji: "Ode mne však odpovědˇnečekejte, když edituji HPZ. Sama posuďte, jestli něco dělám, nebo ne…"

Této odpovědi jsem se dočkala v únoru letošního roku. V té době jsem ještě netušila, že paní Dana Mojžíšová pobírá odměnu také za práci PR pracovnice (tiskové mluvčí) pro paní starostku a zároveň je i předsedkyní Výboru pro partnerství. Každý daňový poplatník se na odměnách shora uvedených funkcí podílí! Je tedy logické, že takové plýtvání veřejnými financemi nemůže být přehlíženo. Ačkoliv se jev souběhu více funkcí objevuje často i ve vysoké politice (a je to jev po právu odsuzován), neměli by se lidé aktivní v komunální politice inspirovat právě tímto nešvarem. Proč platit poslance, kteří se jednání poslanecké sněmovny neúčastní? Pravda, snadné obohacení je velmi silné lákadlo a málokdo odolá.

Dá někdo plat Vám, když nepřijdete do zaměstnání? Mě ne. A neznám nikoho ve svém okolí, kdo dostane zaplaceno za práci, kterou neodvedl. Proto, pokud paní Mojžíšovou dle jejího vyjádření vytěžuje editorská činnost a není schopná obhájit svými výsledky plnohodnotné nasazení na postu zastupitele a dalších jí svěřených postech, pak dle mého, nezbývá nic jiného, než odstoupit a uvolnit místo někomu, kdo se svěřené odpovědnosti zastupitele chopí s plným nasazením.

A co ony odměny, o jakých částkách, že se to bavíme? Pro někoho málo, pro jiného dost. Tak například zatímco plat PR pracovníka se odvíjí od počtu odpracovaných hodin (v lednu t.r. paní Dana Mojžíšová získala za tuto práci finanční odměnu 10.560,-), tak plat redaktorky Hornopočernického zpravodaje je sjednán na pravidelnou fixní částku. To zajistí paní Mojžíšové další příjem ve výši 18.000,- měsíčně, 12x za rok. Co na tom, že zpravodaj vyjde pouze 11x za rok? Na můj dotaz, proč tomu, tak je, mi nadřízená paní Mojžíšové Mgr. Alexandra Kohoutová (Šance pro Počernice, všímavý čtenář zpozorní - ano, ta samá Šance pro Počernice) sdělila, že cituji: " … práce pro zpravodaj je celoroční a soustavná".

Tak možná, že bychom si po říjnových volbách dovolili ten nevídaný luxus a vytvořili post editora zpravodaje a tím umožnili všem zastupitelům naplno se věnovat tomu, co bylo důvodem, aby se zastupiteli stali a aby na řešení toho co naslibovali, měli dostatek času? A úroveň Hornopočernického zpravodaje a komunální politiky v Horních Počernicích posuneme o kousek výše. Co říkáte?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Josef Macháček Josef Macháček | 1. září 2014 v 10:50 | Reagovat

Tak ted´už mi pomalu začíná být jasné, z čeho bude Šance financovat svou  předvolební kampaň 

A nebyla to náhodou  Šance,kdo tvrdil,že část svých příjmů posílá do Nadačního fondu Šance?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama