Co je a co není absurdní?

1. září 2014 v 20:49 | Jiří Hájek

Reakce na článek starostky Hany Moravcové v HPZ (09/2014): Kalné vody je opravdu třeba zprůzračnit

Budu se držet faktů, které mají jasnou vypovídací hodnotu a jsou nezpochybnitelné.

Co se týče sporu se stavebním úřadem, tento spor nadále probíhá a nepovažuji za vhodné se k němu vyjadřovat. Fakt je jeden - kdyby ze strany stavebního úřadu, tajemnice i paní starostky byla vůle, mohl být tento spor již dávno vyřešen. Bohužel (a to platí nejenom na stavebním úřadě v Horních Počernicích) úřad je mocný a často tady není k tomu, aby problémy řešil, ale spíše aby další přidělával.

Pár jasných a objektivních skutečností
  • Požadavky mé i mojí manželky Jany Hájkové (pocernicejinak.blog.cz) vůči paní starostce se nezakládají na ničem neobvyklém. Chceme jen dodržovat standardy, které jsou běžné v moderně a zodpovědně vedených obcích a městských částí. Zveřejňování smluv mezi ně patří, stejně tak zveřejňování výsledku práce PR pracovníků (jak jinak - naše požadavky na práci PR pracovnice Dany Mojžíšové zůstávají stále bez odpovědi). Stačí je publikovat a vše je vyřešeno. A jen tak mimochodem, pokud na webu městské části dokážete zveřejnit výběrová řízení a dokumentace k nim a samozřejmě spoustu dalších materiálů, v čem tedy spočívá ten zásadní technický problém se zveřejněním smluv? Z logiky věci vyplývá, že na webu MČ by tak z technických důvodů vlastně nešlo zveřejnit nic…
  • Dalším faktem je nedostatečná informovanost, na kterou upozorňujeme. Opravdu je normální, že ani radní z koalice nevědí nic o práci a smlouvě PR pracovníka radnice? Že nevědí příliš mnoho o megaprojektu stavby sportovní haly? Ne, není! Na jiných radnicích je toto naprosto nemyslitelné!
  • Obvinění vůči tomu, že se negativně vymezujeme pouze proti Šanci, nemá logiku. Šance to má v Horních Počernicích dokonale "obšancované": počínaje vedením většiny příspěvkových organizací (Chvalský zámek, Divadlo, Místní knihovna - vše Šance), pokračujme PR a redaktorkou Hornopočernického zpravodaje (opět Šance), předsedkyní redakční rady (Šance) přes studio, které HPZ graficky zpracovává (opět Šance), až samozřejmě po starostku (Šance) či příbuzenské vazby řady dodavatelů MČ. Pokud se rozhodnete poukázat na nějaké nesrovnalosti nebo nejasnosti, prostě narazíte na Šanci, protože jiná strana či hnutí ve vedení veřejných institucí v Horních Počernicích není! Což rovněž není úplně standardní v jiných MČ... A jen pro pořádek, dovolili jsme si upozornit i na absence pana Kočího (radní za ODS), takže nejde opravdu jen o Šanci.
  • Ohledně doporučení občanům týkající se toho, aby porovnali informace z vedení radnice v HPZ před pěti lety. Ano, souhlasím! Jen pro pořádek - zároveň doporučujeme porovnat to, co se dělo na radnici v letech 2002 až 2006 (tehdy byla současná starostka paní Hana Moravcová členkou Zastupitelstva za ODS) i v letech 2006 až 2009 (nynější starostka byla toho času radní pro oblast životního prostředí, opět za ODS, posléze z ODS vystoupila). Ať si to vyhodnotí sami občané.
  • Tvrzení, že dochází k poškozování rodiny a firmy paní starostky a ostatních kolegů a kandidátů ze sdružení Šance, hraničí s křivým obviněním a je zcela absurdní! Nikoho nepoškozuji! Jen požaduji objektivní a pravdivé informace! Pokud chci jako občan Horních Počernic od PR pracovnice (Šance) vědět, co vlastně dělá, a ona neodpoví, tomu se říká poškozování? Je poškozováním požadavek na zveřejnění smluv? Ať si čtenáři odpovědí sami…
  • Hovoříte o předvolebním boji… Ovšem náš první požadavek či, chcete-li kritika, vůči radnici zazněla např. již v listopadu 2012 (tehdy obecní traktor narychlo převážel obcí "načerno" postavený altán)! Tedy v době, kdy vůbec nikdo netušil, kdo bude v dnešních komunálních volbách kandidovat!!! Nepodsouvejte lidem něco, co není pravda! Spojovat mé jednání s předvolebním bojem je pouze Váš úhybný manévr z důvodu neochoty jednat transparentně či absence argumentů.
  • V tom, co dělám, budu pokračovat. Chci prostě žít v místě, kde radnice a její vedení má moji důvěru a která s občany komunikuje a spolupracuje. A je mi jedno, jestli jsou to zelení, růžoví, oranžoví, strana, hnutí či sdružení. Důležité pro mě je, jací jsou to lidé a jestli jim mohu věřit. Vy ani Vaše Šance mou důvěru nemáte.
Jiří Hájek

P.S. Ve Vaší reakci na můj příspěvek do zpravodaje bych především očekával solidní obhajobu Vašich schopností a prokazatelných úspěchů, které Vás předurčují být garantem pro téma "Osobní odpovědnosti politiků". Bohužel, z Vaší strany ani ň …

Hornopočernický zpravodaj, str. 14, 09/2014, Vydavatel: Úřad MČ Praha 20, Předseda redakční rady: Hana Moravcová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jiří Procházka Jiří Procházka | E-mail | 2. září 2014 v 8:49 | Reagovat

Pane Hájku,

souhlasím s Vámi. O Transparentnosti a rovném jednání paní starostky vím své. Pracoval jsem na úřadě do doby, než se paní starostka rozhodla, že se ji má rozhodnutí jako státní správa, kterou teď tak vehementně obhajuje, nehodí. Pak mne za pomoci některých současných i odejivších radních tzv. na dohodu nechala odejít. Zákon o úřednících si s pomocí pana Benedy vyložila po svém. To víte "reorganizace je věc všemocná".
Nepolevujte. Sleduji bedliivě co se v H.Počernicích děje a s nadhledem vidím, že máte ve všem pravdu.
Jen tak dál.

2 Vladimír Hošek Vladimír Hošek | E-mail | 2. září 2014 v 11:25 | Reagovat

Pane Hájek, máte, bohužel, stoprocentní pravdu. Já sám osobně jsem k Šanci zprvu přistupoval taky jako k šanci na změnu a v minulých volbách jsem ji dokonce volil. Vzhledem k tomu, jak se posléze odvíjela realita, se však nyní považuji za podvedeného voliče.... Respektuji, že nechcete komentovat probíhající řízení, ovšem starostka tak činí a tak to opět považuji za neoprávněný útok na Vás. (To zcela pomíjím to sprosté pogratulování Vám a Vaší ženě, coby několikanásobným stěžovatelům v HP zpravodaji). Tvrdí, že jste ji požádal o pomoc a proto, že je obeznámena nad právní rámec s Vaším případem. Vladimír Hošek

3 Občan HP Občan HP | 10. září 2014 v 18:49 | Reagovat

Jen tak pro zajímavost,paní starostka už začíná expandovat i do základních škol,např v Základní škole Stoliňská provozuje stánek s občerstvením,vlastně co se divit,když do voleb s ní jde Mgr.Březinová,manželka ředitele školy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama