Otazníky kolem haly

22. října 2014 v 6:58 | Jana Hájková

Plánovaná výstavba nové multifunkční sportovní haly ve školském areálu v oblasti ulic Jívanská - Javornická vzbudila v Horních Počernicích vlnu emocí. Občany další osud záměru proto velmi zajímá.
Při veřejném ústním jednání 2. října 2014 uplatnili účastníci řízení proti záměru stavby "Novostavba sportovní haly se zázemím" četné námitky. Odbor výstavby a územního rozvoje MČ Praha 20 vydal v těchto dnech Usnesení, kterým žadatele (MČ Praha 20 - zastoupenou společností BENIKSPORT s.r.o.) vyzývá, aby nejpozději do 31. března 2015 doplnil žádost o následující údaje a podklady:

Je třeba:

1. prokázat výsledky hlukové studie v souvislosti s umístěním a provozem umisťované stavby (včetně provozu související dopravy)
2. prokázat splnění požadavků na denní osvětlení u stávajících, stavbou ovlivněných objektů (obytné a pobytové místnosti); jedná se zejména o posouzení místností v objektech rodinných domů č.p. 1834, 2357 a 2834 a v objektu ZŠ Ratibořická na pozemku parc.č. 781/6, vše v k.ú. Horní Počernice,
3. prokázat, že záměrem nedojde k úbytku nezastavěné plochy pozemku pro zařízení pro výchovu a vzdělávání určené pro pobyt a hry dětí předškolního věku a pokud k úbytku těchto ploch dojde, pak je důležité odpovídajícím způsobem řešit jejich náhradu
4. aktualizovat stanoviska správců a vlastníků dopravní a technické infrastruktury města tak, aby byla platná v době vydání rozhodnutí.

Zajímalo by nás, proč hluková studie nebyla v daném spise již v době podání žádosti tak, aby si majitelé sousedních nemovitostí mohli ověřit, že stavbou nebude ovlivněna kvalita jejich bydlení? Je zřejmě jen dobře, že neuvěřili tvrzení projektanta (zástupce společnosti BENIKSPORT s.r.o), který tvrdil, že po realizaci této stavby bude lokalita díky zvolené technologii a síle zdí při stavbě haly daleko klidnější, než je tomu dnes a trvali na svých námitkách. Tomu by totiž uvěřil asi jen málokdo, že na otevřeném hřišti obklopeném vzrostlými stromy, způsobí předškolní děti větší hluk než zvládne průměrný ligový zápas s 350 diváky, kteří na místo dorazí svými auty.
Je rovněž dost nepochopitelné, že na úbytek plochy určené pro pobyt dětí z MŠ Chodovické museli upozornit až rodiče, kteří se k záměru vyjádřili jako zástupci veřejnosti a připojili své námitky. Do té doby jakoby problém neexistoval, ačkoliv si toho musela být městská část, jednotlivé komise zejména sportovní, ale i školská , výstavby, dopravy, životního prostředí) i projektant dobře vědomi.
Je úsměvné, jak se s absencí potřebné plochy pro děti z MŠ vypořádal projektant, když v projektové dokumentaci uvedl informaci (str. 26-27) cituji: "Náhradou chráněného rekreačního prostoru pro MŠ může posloužit střešní zeleň v západní části nižší části vybavení - proto je navrženo vyšší dřevěné zábradlí - atika. Pozemek není dnes intenzivně využíván, je oplocen pro potřeby denní rekreace MŠ dle počasí - i když je kvalitně vybaven prolézačkami ." I přesto nám v říjnovém Hornopočernickém zpravodaji (str. 12-13) p. H. Moravcová, p. R.Stára a p. J. Kočí ml. tvrdí o možnosti hřiště na střeše haly, se nikdy nemluvilo ?!
Rozumný záměr výstavby nové haly určitě podporují v Horních Počernicích úplně všichni. Se zájmem proto budeme sledovat další vývoj a stále se ptát - tak jak to tedy vlastně je?
Obrazek je pouze ilustrativní, zdroj : www.dezeen.com
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jindřich Radič Jindřich Radič | 22. října 2014 v 13:26 | Reagovat

Je to pro pár "vyvolených" Eldorado. Vždy, když přijedu do HP, tak akorát vidím, jak v obci přibývají teenagerská "vyfetla" a líná školní mládež (ZŠ Ratibořická). Za mě chodili spolužáci z "Nováče" a "Staráče" do/ze školy pěšmo. Pro koho tedy hala bude? Pro víkendová utkání? Ale pokud v hale bude mít "pekařka" stánek s občerstvením,  tak to pak pardon. To mi hala dává smysl.

2 Jana Hájková Jana Hájková | 1. listopadu 2014 v 16:31 | Reagovat

Chci věřit, že pro místní děti a mládež. I když rozporné odpovědi pana ředitele Březiny (ZŠ Stoliňská) na využitelnost sportovní haly jeho žáky ve mě vzbuzuje určité pochybnosti...

Odpovědˇč.1:Ve školním roce 2014/2015 nepotřebujeme žádné další prostory pro hodiny tělocviku, naše tělocvična bude stačit.
-
Naši žáci cvičí v naší školní tělocvičně, odpoledne zde probíhá mimoškolní činnost
(kroužky). Pro naši základní potřebu to stačí. Pochopitelně nemůžeme uspoko
jit všechny zájemce, kteří chtějí pronájem za účelem provozování nějaké dětské aktivity a dostaví se v
nějakém pozdějším termínu; většinou jsou nejžádanější hodiny rychle naplněny. Odmítnut byl kroužek Zumby a tancování. (Fotbalistům byl nabídnut nakonec v elmi dobrý časový prostor.)
Žádný požadovaný kroužek nemusel být odmítnut z důvodu nedostatku jiných školních prostor.

Odpovědˇč.2: 8 hodin týdně
a to pouze v době od 11.50 do cca. 15.20 hod...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama