Co se do zpravodaje (opět) nevešlo?

2. listopadu 2014 v 19:52 | Jana Hájková

V první polovině října pořádal spolek Molechet (parta nadšenců, znalců historie a historických tanců z Horních Počernic) slavnost na nádvoří Chvalského zámku. Programem provázel pan Jiří Stibor, který je nově zvoleným zastupitelem za HOP (Hnutí občanů Počernic). Akce to byla velmi zdařilá a to nejen pro malé, ale i pro nás dospělé. Já sama jsem si odpoledne v příjemném prostředí Chvalského zámku velmi užila.

Jaké však bylo mé překvapení, když jsem prolistovala listopadové číslo Hornopočernického zpravodaje a zjistila, že tuto akci redakční rada vůbec nevzala na vědomí. Vzhledem k úspěchu a velkému ohlasu, kterého se akci dostalo, je to zarážející. Žádná zmíňka, ani fotografie, natož poděkování spolku Molechet za přispění ke kulturnímu dění v Horních Počernicích.

Řeknete si, říjen byl plný událostí, prostě na tento článek nezbylo místo. Bohužel tato argumentace je lichá, což potvrzuje pravidelnost se kterou redakční rada selektivně přistupuje k definici obsahu zpravodaje. Např. další akce - 3. ročník českého PivoPění - zcela ignorovaná redakcí, se na Chvalské tvrzi konala v sobotu 4.10. a partnerem této velmi zdařilé události byla také naše MČ. Ale ani o tom se ve zpravodaji nedozvíme zhola nic. Je to o to víc smutné, když jde o úspěšné akce, které dokáží přitáhnout i mimopočernické návštěvníky!

Paní šéfredaktorko Hano Moravcová, paní redaktorko Dano Mojžíšová, celá redakční rado - PROČ ?

O co míň, byly tyto akce pro občany méně zajimavé, než například Dny finské kultury, které proběhly v gesci nově zvolené zastupitelky (Šance pro Počernice), ředitelky knihovny, paní Boženy Beňové ?

Technické řešení pro redakční radu je jistě na snadě, např. přizpůsobit velikost a počet fotografií, neopakovat zbytečně program místního divadla v několika po sobě jdoucích číslech (dnešní divák si jej také umí najít na webových stránkách divadla), poutavé čtení o nově zakoupených knihách přesunout na webové stránky knihovny a ve zpravodaji čtenáře na ně jen upozornit ... Ale hlavně využívat obecní periodikum bez cenzury k tomu, k čemu má sloužit. Aby občané Horních Počernic či nahodní čtenáři byli objektivně seznamováni s událostmi, které se v Horních Počernicích konaly a nežili v omylu, že vše dobré, co se u nás v Počernicích odehrává, je výhradní zásluhou několika málo lidí, jejichž jména asi není třeba opakovat. A samozřejmě, nejen to...

Ve skrytu duše doufám, že to, jak poslední číslo HPZ vypadá, je výsledkem setrvačnosti systému, který redakční rada (?) nastavila tak, aby Hornopočernický zpravodaj jednoduše (zne)užívala k proklamaci aktivit spojených se Šancí pro Počernice a s osobou paní starostky. Máme nové zastupitelstvo, staré i nové tváře. A co nový přístup k HPZ ? Naivní představa nebo i v Horních Počernicích může obecní periodikum plnit svůj účel - objektivně informovat o dění v obci ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama