Jak se počernická vrchnost rozhodla zatrhnout tipec svobodnému Zpravodaji

4. dubna 2015 v 11:02 | Jana Hájková
Pouhé tři měsíce trvalo, než paní starostce Haně Moravcové a radnímu Petru Herianovi došla trpělivost s novou koncepcí Hornopočernického zpravodaje. A tak "vlítli" na redakční radu a pěkně po "putinovsku" jim to tam objasnili. Ze zveřejněného zápisu redakční rady je zřejmé, co paní Moravcové a panu Herianovi na periodiku vadí v tuto chvíli nejvíce:

Ztráta moci nad médiem, kterým tak snadno ovlivní voliče!

Návrhu paní starostky a ostatních členů Rady MČ ani snad nelze uvěřit. Chtít, aby měl nově zvolený zástupce Rady MČ právo veta a možnost cenzury nevhodných článků a to ještě před tím, než se k aktuálnímu číslu Zpravodaje vyjádří redakční rada? Jako by nestačilo, že ostudy s Hornopočernickým zpravodajem jsme si už v minulosti užili dost.

To vše se děje dnes s vědomím toho, jak špatné byly výsledky auditu radničního periodika od Otevřené společnosti, zpracované panem Oldřichem Kužílkem, poradcem pro otevřenost veřejné správy.

Pročítaje zápis redakční rady ze dne 26.3., musím říci, že si nejsem jistá, zda se opravdu píše rok 2015 a žiju v civilizované demokratické zemi.
Například "hláška", cituji: "Odpovědnost za chybné informace v minulém čísle HPZ a další chyby přijala paní redaktorka Mojžíšová, která pro vysvětlení situace uvedla, že chyby byly způsobeny kolapsem výpočetní techniky." Co si za tím tak představit? Doufám, že to snad nebyl útok mimozemšťanů! Spíš jen obyčejný alibismus a ryzí neprofesionalita.
Anebo, cituji: "Paní starostka a pan radní obsáhle zkritizovali práci RR a žádali mj., aby byl RR dán paní redaktorce potřebný klid na práci." Já myslím, že spousta lidí si velmi dobře pamatuje časy, kdy se žádal "klid na práci" a jsme vděčni, že v roce 1989 skončily.

Bohužel, čtení na http://www.pocernice.cz/samosprava/rada/komise/redakcni-rada/zapisy-redakcni-rady/ v člověku příliš optimismu (ani klidu) nevyvolává. Naopak, velké obavy!

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama