Reakce na článek „A tak se ptám"

17. ledna 2016 v 18:32 | Jana Hájková


I já jsem ráda tomu, že se ustoupilo od gigantické verze výstavby multifukční haly v Javornické ulici. Neznamená to však, že se raduji ze ztráty času a investic, které byly promarněné díky diletantskému přístupu vedení obce. Tyto dvě věci je nutné rozlišovat. Neúspěch projektu, který postrádal solidní plán financování realizace i samotného provozu a ani se nedobral kladného výsledku územního řízení, nelze při vší objektivnosti přisuzovat osobě paní Polydorové - radní pro výstavbu. Sama jsem tomuto tématu věnovala dosti času a měla možnost prostudovat řadu dokumentů. To mě opravňuje k následujícímu vyjádření na Váš článek (jehož účelu příliš nerozumím). Ve své reakci na Váš příspěvek se budu držet faktů.

Tvrzení, že občané z Javornické dospěli ke kladnému vyjádření ohledně původního záměru není založeno na pravdě.
V rámci územního řízení podali písemné nesouhlasné stanovisko, stejně jako občanské sdružení a stejně jako i jiní občané z Horních Počernic. Jsem přesvědčená, že pokud by územní řízení původního záměru dospělo k vydání rozhodnutí, bylo by zamítavé. Stavební úřad (pokud by nebyl nikým zmanipulován) by záměr nemohl povolit. Pokud by jednal v rozporu se Stavebním zákonem a Správním řádem a souhlasné stanovisko vydal, nezávislý odvolací orgán na Magistrátu hlavního města Prahy by byl nucen vadné rozhodnutí zrušit.

Ohledně stanoviska IPR - z pohledu stanoviska k záměru realizovat halu je naprosto lhostejné kdo komu co posílal, či pověřoval. Podstatný je obsah stanoviska IPR. A ten potvrzuje většinu námitek, které účastníci řízení ve správním řízení podaly.

Fandím sportu, přeji si, aby měly děti kde sportovat a občané se měli kde scházet. Aby tomu tak bylo, je zapotřebí, aby vznikl životaschopný projekt. Z pohledu realizace i následného provozu sportovního zařízení. Tím diskutovaný záměr nebyl.

Frustrace a znechucení všech, především z řad sportovců, kteří přípravě projektu věnovali spoustu svého času, je zcela pochopitelné a na místě. Avšak jde o nikterak překvapující výsledek snahy realizovat projekt v podobě, ve které byl představen. Nemůže to byt překvapením pro nikoho, kdo pochopí, jakým způsobem na projektu pracovali představitelé vedení městské části v čele s paní Moravcovou. Fakta hovoří jasně: neopodstatněná investice do projektové přípravy v rozsahu téměř jednoho milionu korun, projekt byl zadán ke zpracování kanceláři, která nemá s projektováním sportovišť takového charakteru žádnou zkušenost, chybějící návaznost na urbanistické, dopravní a strategické plány rozvoje obce. Způsob, kterým se zástupci obce chopili řešení výstavby haly byl vším možným, jenom ne profesionálním přístupem k realizaci tak náročného a přitom důležitého projektu.

Při posouzení situace ohledně závěru odstoupit od realizace haly v původní podobě, je pro mě nesrozumitelné, jakým směrem vedete útočnou argumentaci k tomuto tématu. Příčiny absence nejen haly, ale řady dalších užitečných počinů je třeba hledat jinde než u paní Karly Polydorové.


Obrazek je pouze ilustrativní, zdroj : www.dezeen.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama