Kdo si odváží vykácené dřevo z Horních Počernic?

23. března 2017 v 16:23 | Jana Hájková

Rada městské části zřizuje komise jako své iniciativní a poradní orgány. Komise jsou ze své činnosti odpovědné radě městské části, které předkládají svá stanoviska a náměty. Členové komisí se scházejí zpravidla jednou měsíčně a o jejich práci se dočteme ve zveřejňovaných zápisech na webu MČ.

Z informace zveřejněné v posledním zápisu Komise životního prostředí ze dne 22. března se dozvíme, že předsedkyně komise paní Ing. Tamara Spilková se dožaduje informací ohledně budoucího kácení dřevin. Z toho vyplývá, že Komise životního prostředí o záměrech kácení dřevin na území Horních Počernic informace nemá. Členové komise jsou odkázání jen na úřední desku, stejně jako veřejnost. Paní Jelínková z Komise ŽP zmiňuje, že ne všechno vykácené dřevo je využito pro akce městské části. Cituji: "případně si firma pokácené dřevo odváží"...

Pokud se potvrdí moje domněnka, že MČ Praha 20 se dřevem obchoduje, pak mě velmi zajímá za jakých smluvních a finančních podmínek. Podala jsem několik žádostí o poskytnutí informace (dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím) a čekám na jejich vyřízení.

Zápis Komise životního prostředí ze dne: 22.3.2017

9) Informace pro komisi:
Ing. Spilková vznesla požadavek ohledně budoucího kácení, aby byla komise ŽP informována.
Vedoucí odboru ŽPD Mgr. Bidlová odpověděla, že kácení probíhá pouze za předpokladu, že žadatel obdrží od odboru ŽPD kladné rozhodnutí o kácení, veškeré záměry kácení jsou uveřejňovány na úřední desce, s dálkovým přístupem. Kácení následně provádí Odbor místního hospodářství či firma na základě smluvního vztahu. Pokácené dřevo si MČ skladuje a je spotřebováno na různých akcích MČ ( např. čarodějnice, skauti ). P. Jelínková dále doplnila, že dřevo je většinou skladováno vedle areálu Biofaktorů, případně si firma pokácené dřevo odváží. Dále Mgr. Bidlová doplnila, že v příštím roce bude pravděpodobně realizován Pasport zeleně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama