Když dva dělají totéž, nemusí to být totéž, aneb pochopí to volič?

1. května 2018 v 23:04 | Jana Hájková
Nevědomost nebo záměr? Vážení návštěvníci mého blogu, prostřednictvím letáku, který jsem našla ve své poštovní schránce, jsem se dozvěděla o vzniku sdružení nezávislých kandidátů "Počernice JINAK". Ráda bych Vás ubezpečila, že i přes shodný název mého blogu s názvem tohoto sdružení já - Jana Hájková - nejsem členem tohoto sdružení a nepodílím se na žádných aktivitách tohoto sdružení. Obsah mého blogu nezveřejňuji v jakékoliv souvislosti s aktivitami tohoto sdružení.

Blog "Počernicejinak" jsem založila již roce 2014 za účelem nechat Vás nahlédnout na Počernice v jiném světle a vzbudit zájem veřejnosti na dění v naší městské části, tedy na počiny zastupitelstva, radních, paní starostky a úředníků naší městské části. Fungování a úspěšnost blogu spočívá v mé osobní nezávislosti, maximální transparentnosti a průkaznosti veškerých publikovaných materiálů.

Věřím, že proklamaci v úvodníku propagačního letáku zmíněného sdružení z května 2018, pánové pod ní podepsaní, myslí upřímně a místo, kde žijí, jim opravdu není lhostejné. I když tu něčemu úplně nerozumím. Pokud by tomu bylo opravdu tak, jak píší, nedokážu si představit, že je reálné, aby jejich pozornosti unikla existence mého blogu, který píši již čtvrtým rokem. Ačkoliv si pánové myslí, že "víc hlav víc ví", bohužel ani jednu z oněch hlav nenapadlo mě kontaktovat ohledně záměru využít pro název jejich sdružení stejné slovní spojení, pod kterým provozuji svůj blog.

I přes toto zmatení nezaměňujte prosím obsah mého blogu s aktivitami zmíněného sdružení.


Jana Hájková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jiří Klán Jiří Klán | 6. května 2018 v 16:15 | Reagovat

Dobrý den, paní Hájková,
děkujeme Vám za upozornění ohledně jména Vašeho blogu.

Když jsme vymýšleli název pro sdružení nezávislých kandidátů, hledali jsme slova, která nejlépe vystihnou náš záměr. Spojení slov "Počernice JINAK" nám přišlo nejvhodnější, a to i s ohledem na to, že takové sdružení nezávislých kandidátů v Horních Počernicích ještě nepůsobí. Volbou tohoto názvu jsme nechtěli nikomu ublížit nebo kohokoli poškodit - tedy ani Vaši osobu.

Slovo "jinak" v názvu sdružení je celé uváděno s velkými písmeny, stejně tak logo našeho sdružení lze jen velmi těžko jakkoli spojovat s Vaším blogem. Slova "Počernice" a "JINAK" v názvu sdružení jsou navíc oddělena mezerou. JINAK v našem názvu není jen slovním druhem, ale je současně zkratkou, znamená: Jasně, Informovaně, Neagresivně, Aktivně a Komunikativně.

Jak uvádíme v úvodu našich webových stránek: "Chceme, aby každý, kdo má zájem pro Horní Počernice pracovat, tuto možnost měl a nesetkal se s pomluvami a nevděkem." O to, aby tak mohl kdokoli činit, se budeme zasazovat i nadále.

Dovolujeme si současně upozornit, že název „jinak“ v kombinaci s podstatným jménem i bez něj používá celá řada subjektů - od spolků, obecně prospěšných společností, obchodních společností, přes kulinářské a jiné blogy, po sdružení nezávislých kandidátů v jiných městech.  

Omlouváme se Vám, pokud se Vás jakkoliv dotklo, že jsme si zaregistrovali dosud volnou doménu www.pocernicejinak.cz a rozhodli se pro sdružení nezávislých kandidátů používat jméno "Počernice JINAK". Nečiníme tak ze zlého úmyslu nebo snahy kohokoli poškozovat. Právě naopak. Ujišťujeme Vás, že naším úmyslem nebylo a není provozovat blog, ale vstoupit do komunální politiky. Předpokládáme, že se tudíž naše aktivity nebudou křížit.

Ing. Jiří Klán

2 banis banis | 9. října 2018 v 10:31 | Reagovat

sháníte vhodné materiály pro podlahové topení? zde si můžete správně vybrat-

https://www.hst-zichlinek.cz/material-pro-podlahove-topeni-FC-C-130.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama